Ua
sota
sota
Пошук
Пошук
Про Пет-Нат

Про Пет-Нат

Пет-Нат, точніше Pet-Nat, можливо найстаріший стиль ігристого, зараз переживає своє відродження.

apis

        Прешампанський метод (або ансестраль), за допомогою якого народжуються петнати, виник задовго до винаходу вторинної ферментації (яку використовують для створення шампанського) - років п'ятсот тому. Те ж, як і медові напої майже з фольклору. На відміну від класичного методу, який включає 2 етапи бродіння, тут вино бродить всього один раз. Бродіння продовжується в пляшці: вуглекислий газ виділяється і залишається під пробкою доти, доки її не відкорковують. Градус алкоголю у петнатів нижче, ніж у інших вин із бульбашками. Тиск теж низький, тому перляж ніжний і менш настирливий. Фільтрувати чи не фільтрувати готовий напій – особиста справа виробника. Але найчастіше його не фільтрують, а значить, у келиху ігристе буде непрозорим, з дріжджовим осадом. Зате смак у нього яскравий. Післясмак петнатової версії залишає свіжі тони яблук і нагадує про ніжний час квітучих садів.  
       Петнати цінують за натуральний метод виробництва, низький градус і неймовірну здатність ідеально поєднуватися в будь-якій гастрономічній ситуації. Ароматний та гранично сухий ігристий петнат без додавання цукру ідеальний для весни.
       Вони настільки ніжні, що їх закривають навіть не пробкою, а металевою «короною», як пиво, і випускають у світ весною, щоб випити тут і зараз, поки вони молоді та свіжі.
         І медоварня теж не залишилася осторонь від цього руху і до лінійки медових напоїв пустила в прокат дві Pet-Nat-версії СІКЕРИ. Pet-Nat-версія СІКЕРИ - слабогазований алкогольний напій в 7 градусів зі стриманим перляжем та хрусткою кислотністю продовжує яскраву фруктову спрямованість медових напоїв медоварні.