Бджоли настільки важливі, що для них існує спеціальна наука Апіологія (від лат. apis «бджола» та ін.-грец. λόγος - Логос), що вивчає один єдиний вид - медоносну бджолу Apis mellifera.
     
А видів бджіл у світі налічується понад 21 000. Їх можна зустріти по всій Землі, крім місць, покритих вічними льодами. А всі види бджіл вивчає Меліттологія (Melittology).
 
До списку найвидатних апіологів входить і Петро Іванович Прокопович (1775—1850), відомий український бджоляр, про якого ми не раз писали.
Здавна люди розводять медоносних бджіл для одержання воску, меду, прополісу, перги. З розвитком сільського господарства роль бджіл, як природних запилювачів рослин зросла. Майже 100 видів сільськогосподарських культур, що вирощуються сьогодні, вимагають запилення комахами. І бджоли у цій справі відіграють незамінну роль! Вони допомагають запилювати до 85% всіх рослин, що мають квіти. Бджолам людство зобов'язане двома третинами сільськогосподарських врожаїв.
Бджола уособлює мудрість та працьовитість. Багато компаній взяли собі бджолу як символ. І медоварня само собою помістила бджолу-королеву та золоту сітку стільників – символ медоваріння на етикетки своїх напоїв.