Термін Pet-Nat (скорочено від pétillant naturel, що в перекладі з французької "натуральне ігристе") запустив у світ у 1990-х роках луарський винороб Крістіан Шоссар. те ігристе називають "сільським" через старовинний метод виготовлення "Ансестраль", більш відомий як "дідівський". Ансестраль - пре-шампанський метод, за допомогою якого народжуються петнати, виник півтисячоліття тому до винаходу вторинної ферментації, яку використовують для створення шампанського. Те саме, як і медові напої майже з фольклору. На відміну від класичного методу, який включає 2 етапи бродіння, тут вино бродить лише один раз.

      У Pet-Nat вектор напрямку біодинамічний. Дикі дріжджі, тривала витримка на осаді, відсутність фільтрації, а також мінімальне використання діоксиду сірки - завдяки цим етапам у результаті виходить цікавий і легкий напій. Смак приголомшливо свіжий, кислотність яскрава, а післясмак ніжно-ягідний. Баланс у пет-натів відмінний і мінеральний фініш приголомшливий. Найчастіше, петнати не фільтрують, тому вони непрозорі. Градус алкоголю і тиск у петнатів нижчі, ніж у інших ігристих, тому їх часто закривають навіть не пробкою, а металевою пивною кронепробкою. Через низький тиск перляж не настільки інтенсивний, але бульбашки набагато більші.

      Pet-Nat випускають у світ навесні, влітку, щоб випити тут і зараз, поки вони молоді та свіжі. Петнати зараз рулять на літніх майданчиках. Натуралісти плачуть від щастя, бо тут з мінералами повний порядок! Зірковий час натурального!

        І медоварня теж не залишилася осторонь цього руху і до лінійки медових напоїв пустила в прокат дві Pet-Nat-версії СІКЕРИ. Pet-Nat-версія СІКЕРИ - літній правильний правильний слабогазований алкогольний напій у 7 градусів.

       Перша версія - "СІКЕРА МЕДОВА БРОВАРСЬКА", напій природного бродіння липового меду без додавання спирту і цукру зі стриманим перляжем і хрусткою кислотністю. Вона продовжує яскраву фруктово-ягідну спрямованість СІКЕРИ. Післясмак залишає відтінки червоних ягід і зелених яблук.
          Друга версія - "СІКЕРА МЕДОВА КАНІВСЬКА", напій природного бродіння липового меду з Канівських гір без додавання спирту і цукру. У смаку інтенсивний аромат квітучої липи, нотки бджолиного воску і, у фіналі, довгий післясмак з оксамитовою гіркуватістю і легкою солодкістю.
       Ці Pet-Nat оцінять за натуральний метод виробництва, низький градус, неймовірну свіжість і багатий мінеральний склад вітамінів і мікроелементів.
        Зустрічайте Pet-Nat версію СІКЕРИ - напій літніх фестивалів та ярмарків!