Слово «проффесор» у нас в країні історичний Інтернет-мем. Люблять наші політичні діячі якусь приставку з науковим ступенем приєднати до свого прізвища.
Але до професора Теофіла Цесельського це не відноситься. Справжній професор! З 1872 викладав ботаніку у Львівському університеті. Вніс великий внесок у розвиток бджільництва, в т.ч. в вивчення біології і фізіології бджіл. Автор багатьох статей, наукових повідомлень, популярних книг по бджільництву. Найбільш відомо двотомне «Промислове бджільництво, засноване на науці і багатосторонньому досвіді, або прибуткове пасічне господарство», що витримало кілька видань.
Трактат професора «Медоваріння або мистецтво виробництва напоїв з меду і фруктів» - справжній фоліант для медоварів.
Професор Цесельский зібрав воєдино рецепти медових напоїв на свій час!
Він дав путівку в майбутнє виноробам північних широт, волюнтаристським рішенням давши їм «зелене світло» в русі за рівні права з меридіанами, де росте виноград!
Він поставив на одну дошку медоварів і виноробів, встановивши великий знак рівності медового хмелю з винами!
Праця професора Цесельського з докладними ілюстраціями, покроковою інструкцією - пам'ятник особистого подвигу.
Він вніс великий внесок в розвиток медоваріння і вважав, що воно підвищить прибутковість бджільництва, а полівітамінізірованнє медове вино, де весь набір вітамінів і амінокислот зберігається завдяки консервируючим властивостям меду - відмінна альтернатива іншому алкоголю.
В Україні головне джерело натхнення медоварів - повноводні медові ріки і плодово-ягідній достаток і різноманітність.
Сучасний порядок денний агітує за натурпродукт! І у медоварів зараз історичний шанс за допомогою сучасного технологічного обладнання вивести медовий алкоголь з бекграунду алкомаркета.
Медоварня «Медовий Спас» вийшла на ринок з п’янким медовим напоєм СІКЕРА природного бродіння меду, соків фруктів і ягід без додавання спирту і цукру.
СІКЕРА зі спадщини професора Цесельського з щільним медовим ароматом, перенасичена історичними смислами, географічним характером і колоритом.